از زمان عرضه MIUI 11 در ماه سپتامبر سال جاری، شیائومی ویژگی‌های جدید بسیاری را به رابط‌کاربری اختصاصی خود افزوده است. قابلیت‌های تازه اپلیکیشن دوربین و اضافه شدن منو برنامه‌ها را می‌توان از مهم‌ترین ویژگی‌های جدید نسخه یازدهم رابط‌کاربری MIUI دانست. حال به‌نظر می‌رسد که شیائومی اکولایزری را به برنامه MiSound اضافه می‌کند.

به‌تازگی در آخرین نسخه MIUI 11 (نسخه 19.9.19) کدهای اکولایزری در برنامه MiSound کشف شده است. یکی از کابران انجمن XِDA توانسته تا به‌صورت دستی این کدها را فعال کرده و تصاویری از این اکولایزر به دست آورد. همان‌طور که در تصاویر مشاهده می‌شود، اکولایزر جدید را می‌توان در گزینه Earphones در اپلیکیشن MiSound یافت که به کاربران اجازه‌ی تنظیم کامل پروفایل‌های صوتی را می‌دهد.


در کنار اکولایزر جدید، ویژگی جدید تنظیم میزان بلندی صدا نیز اضافه شده است که به کاربران امکان می‌دهد حجم صدای خروجی هدفون را براساس رده‌ی سنی تنظیم کنند. در کنار گزینه‌ی از پیش تعیین شده‌ی سفارشی، سه رده‌ی سنی برای انتخاب وجود دارد؛ تا ۳۰ سال، ۳۰ تا ۶۰ سال و بیش از ۶۰ سال. 


انتخاب رده سنی به کاربران امکان می‌دهد به تنظیمات دقیق‌تری برای تنظیم سطح صدای گوش چپ و راست، همراه‌با گزینه‌هایی برای آزمایش پروفایل‌های صدای اصلی و صدای تنظیم شده دسترسی داشته باشند. مهم‌تر از همه، این اکولایزر به کاربران امکان می‌دهد تا نوع هدفون مورد استفاده را برای پروفایل صدای دقیق‌تر انتخاب کنند.


همان‌طور که اشاره شد، این ویژگی در آخرین نسخه MIUI 11 فعال نیست و به‌نظر می‌رسد تا انتشار آن برای نسخه‌های پایدار راه زیادی باقی مانده است. هنوز اطلاعات دقیقی در مورد تاریخ انتشار این ویژگی دردسترس نیست اما انتظار می‌رود در انتشارهای بعدی MIUI 11 شاهد اطلاعات بیش‌تری باشیم.