برند گیمینگ شیائومی، بلک‌شارک، در حال آماده‌سازی گوشی هوشمندی با تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۶۵ و رزولوشن QHD و نرخ نوسازی صفحه‌نمایش حداکثر ۱۲۰ هرتزی است. امروز مدیر بلک‌شارک نظرسنجی‌ای در شبکه‌ی اجتماعی Weibo منتشر کرد و از کاربران پرسید چقدر ظرفیت باتری، چه‌ مدت زمان شارژشدن و چند چرخه برای طول عمر باتری در دستگاه‌های گیمینگ بهتر است؟ او در این پست به‌طور مؤثری پیکربندی باتری بلک‌شارک 3 را آشکار کرد: ظرفیت باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپرساعتی و صفر تا ۱۰۰ درصد شارژ در ۳۸ دقیقه و توانایی حفظ شارژ پس از ۸۰۰ چرخه‌ی کامل.

 

 

مدیر بلک‌شارک چهار گزینه مطرح کرده است که به‌نظر می‌رسد گزینه‌ی اول پاسخ نظرسنجی او باشد؛ زیرا سه گزینه‌ی دیگر مشخصاتی ذکر می‌کنند که درحال‌حاضر نیز، در گوشی‌های هوشمند شاهد هستیم. درواقع، هم‌اکنون هواوی میت X با فناوری شارژ سریع ۵۵ واتی و ظرفیت باتری ۴،۵۰۰ میلی‌آمپرساعتی و اوپو رینو Ace با باتری ۴،۰۰۰ میلی‌آمپرساعتی و فناوری شارژ سریع ۶۵ واتی و ویوو iQOO 3 با ظرفیت باتری ۴،۴۴۰ میلی‌آمپرساعتی و سیستم شارژ ۵۵ واتی به بازار عرضه می‌شوند.

همچنین، باتری در تمامی گزینه‌ها در نظرسنجی به‌جز مورد اول که به شیائومی مربوط‌ است، پس از ۶۰۰ چرخه‌ی شارژ و دشارژ دچار افت کارایی می‌شود؛ درنتیجه، باتری بلک‌شارک ۳ نزدیک به ۳۳ درصد دوام‌ بیشتری خواهد داشت و پایداری مناسبی برای زمان طولانی‌تری به‌ارمغان خواهد آورد.

پیش‌تر در نوامبر، تأییدیه‌ای برای گوشی شیائومی با شارژر ۶۶ واتی و نام کدگذاری‌شده‌ی MDY-11-EF منتشر شده بود. حالا مشاهده می‌شود سیستم شارژ شیائومی نه‌تنها به مشخصات درج‌شده در برگه‌ی مجوز بسیار شباهت دارد؛ بلکه تأیید دیگری درباره‌ی سرعت‌های چشمگیر سیستم شارژ است. شایعات دیگر حافظه‌ی رم ۱۶ گیگابایتی را برای این گوشی هوشمند نشان می‌دهند؛ ولی برای مطمئن‌شدن از ویژگی یادشده باید تا زمان رونمایی بلک‌شارک ۳ صبر کرد.